Репутація Тесла часто передує цьому. Але незалежно від того, що ви думаєте про «унікального» генерального директора компанії з виробництва електромобілів – з його активною присутністю в Твіттері та неортодоксальними методами продажу електромобілів (без реклами, без дилерських центрів, усі онлайн) – автомобілі Tesla не схожі ні на які інші .

Звичайно, є й інші електромобілі з рекуперативним гальмуванням, керуванням однією педаллю, миттєвим прискоренням та швидкою зарядкою. Але це все одно не робить їх схожими на Теслу .

 

І жоден автомобільний бренд, від електромобілів до варіантів із бензиновим двигуном, не має такої кількості прихованих режимів та налаштувань, як Tesla.

Ось короткий виклад особливостей Tesla, які роблять Тесла Теслою.

1. Лише один сенсорний екран

Масштабоване зображення
Досвід Tesla не схожий ні на що інше. Кредит: Юрико Накао / Getty Images

Найновіші автомобілі Tesla – Model 3 та Y; обидва мають один і той же мізерний інтер’єр з одним центральним екраном, який керує всім, що вам потрібно робити, від керування автомобілем та прослуховування радіо до визначення напрямку руху. У жодної іншої машини немає такого урізаного компонування. Навіть кнопка відкриття бардачку знаходиться на єдиному екрані.

2. Автопілот

Доступний приблизно з 2015 року автопілот починався як додаткова функція, яку ви могли додати за величезну плату, щоб доповнити своє водіння. Удосконалена система водіння автоматично керуватиме, не відставатиме від інших транспортних засобів, гальмуватиме для повільнішого руху і, як правило, допомагатиме при керуванні шосе, якщо водій стежить за дорогою і тримає руки на кермі.

 

Тепер більшість цих функцій включено до базової системи безпеки Tesla. Але є також режим повного самостійного водіння за поточною ціною оновлення 10 000 доларів США , який претендує на водіння без допомоги рук, яке може зупинятися на знаках зупинки та світлофорах, автоматично змінювати смугу руху та, зрештою, автоматично керувати на будь-якій дорозі, навіть від шосе. Поки що тільки вибрана група бета-тестерів використовує повний пакет FSD. Це був тяжкий початок: режим FSD боровся із труднощами у щільних міських районах.

3. Наддув

Tesla має власну зарядну мережу, доступну тільки власникам Tesla. Інші електромобілі (такі як Rivian і Jeep) також починають створювати власні мережі, але жодна з них не є такою великою, як у Tesla. Наддув доступний у США та інших країнах, де продаються автомобілі Tesla: існує більше 25 000 нагнітачів . Швидка зарядка додає до 200 миль за 15 хвилин. Більше не безкоштовно, як це було в перші дні Tesla, ви платите або щохвилини, або за кіловат, використовуючи кредитну картку, завантажену в автомобільний комп’ютер.

 

4. Безкоштовні бездротові оновлення

Інші автомобільні компанії наздоганяють їх, але Tesla була першою, хто ставився до своїх автомобілів як до мобільних телефонів. Так само, як ви оновлюєте свій iPhone до останньої версії iOS за допомогою безкоштовного бездротового оновлення програмного забезпечення, програмне забезпечення Tesla підключається до Wi-Fi і може оновлювати довгий список функцій автомобіля. Коли кілька років тому виникла проблема з гальмуванням, OTA-оновлення навіть виправило це .

5. Доступ за ключ-карткою

Це як ключ карта від готельного номера, але для вашої машини. Вам не потрібно виймати його, щоб він працював, але якщо він у вас є, ви можете доторкнутися до бічної панелі дверей, щоб відкрити двері. Ви також можете відкрити автомобіль зі свого смартфона зі встановленим додатком Tesla.

Масштабоване зображення
Це твій ключ від машини. Надано: Сайлас Стейн / Фото Альянс Через Getty Images

 

6. Сторожовий режим

Інші автомобілі мають системи безпеки, але не такі як режим Sentry . Якщо хтось надто довго знаходиться надто близько до вашої Тесле, камери починають запис, на екрані з’являється повідомлення про те, що машина веде запис, а з аудіосистеми починає грати класична музика. Ви можете увімкнути режим Сторожового, щоб захиститись від будь-яких потенційних зловмисників або вандалів.

7. Режим собаки

Звучить так, ніби режим «Собака» призначений для того, щоб собаки могли розслабитися у машині. Припарковані автомобілі перегріваються і небезпечні для собак, але при включеному режимі автомобіль залишається прохолодним, а повітряна система все ще включена, навіть коли автомобіль знаходиться в парку. Крім того, на центральній консолі відображається повідомлення “Мій господар скоро повернеться”, щоб перехожі знали, що ваш собака в безпеці.

8. Безглуздий і пледний режим

Увімкнення цієї функції у Model S означає, що вам потрібно приготуватися до надшвидкого прискорення . З активований Plaid автомобіль може розігнатися до 200 миль на годину і розігнатися до 60 миль на годину менш ніж за дві секунди.

9. Режим захисту від біологічної зброї

Цей режим став у пригоді під час руйнівних лісових пожеж на заході США в 2020 році . Він доступний тільки для автомобілів Model S та X із системою фільтрації HEPA, яка автоматично перетворює автомобіль на безпечний простір для дихання.

10. Netflix, Hulu, потокова передача на YouTube

Ви можете дивитися усі свої улюблені шоу у своєму Tesla. Але не надто хвилюйтеся; автомобіль має бути припаркований для потокової передачі до роботи. Ви можете увійти на різні потокові платформи, чекаючи на машині, швидше за все, під час зарядки.

 

11. Караоке

Більше розваг у машині! На цей раз це караоке з текстами популярних пісень, що з’являються на сенсорному екрані під час паркування. Але оскільки він перебуває в машині, його відповідним чином перейменували в «Караоке».

12. Фрунк

Тесла проклав шлях із валізою з «переду» та «багажника», щоб створити концепцію «фронка». Люди кладуть у передній відсік все, що завгодно, від подарунків , собачок (див. нижче) до додаткових шнурів для заряджання. В той час, як більшість електромобілів тепер мають вантажний простір під капотом, де раніше був двигун внутрішнього згоряння, Tesla зробила це першою з Model S.

 

13. Фарт-режим

Ви можете змусити свій Тесла пукати або принаймні звучати так, ніби він пукає. Офіційно названий режимом тестування викидів , налаштування ідеально підходить для жартівників. Ви можете увімкнути звукові звуки на вимогу або при натисканні на покажчик повороту. Ви повинні бути у машині, щоб випустити гази.

 

14. Великодні яйця

Крім різних режимів та ігор, по всій машині розкидано ще більше сюрпризів. У налаштуваннях схована різдвяна мелодія, а також жарт про коров’ячі дзвіночки . У Вікіпедії є список усіх великодніх яєць Тесла , виявлені на даний момент. Вдалого полювання за яйцями!

Меню